Online Terapi | Online Psikolog

Online Terapi, Online Psikolog Desteği, Online Terapi nedir? Online Psikolog ile nasıl görüşülür? Online Terapi etkili midir? Online Psikolog Tavsiye Online Psikolojik Destek

Psikoterapist / Çift Terapisti Uzman Psikolog Dr. Hatice TOPÇU ERSOY

Online psikolog ile görüşme talepleri hızla artıyor. Online terapi, yüzyüze terapi hizmeti gibi yaklaşık bir saatlik seanslar halinde uzman psikologlarımız tarafından verilmektedir. Seansların sıklığı danışanların ihtiyacına göre planlanmaktadır. Online terapi almak isteyen, Türkçe terapi tercih eden Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden başvuran çok sayıda danışanlarımız vardır.

Online Psikolog Tavsiye eden danışanlarımızdan sadece birkaçı:

Kaan L. “Yurtdışında yaşıyorum. Türkçe konuşan terapist bulamadığım için online terapi aldım. Çok memnun kaldım.”

Zuhal K. “Çok kolay bir sistem ile online psikolog desteği aldım. Kafamdaki sorunları danıştım. Pratik ve iyiydi. Teşekkürler..”

Levent E. “Zaman sorunum nedeniyle online terapiyi tercih ettim. Çok yararını gördüm. Online psikolog tavsiye ederim.”

Online Terapist, Online Psikolog Online psikolog desteği yani online terapi için başvurular son yıllarda giderek artmaktadır. Online psikolog ile görüşme talebinin hızla artmasının nedenleri, günümüz hayatında insanların zamanı daha etkin kullanmak ve mesafe sorununu ortadan kaldırmak istemeleridir. Online psikolojik danışmanlık ve online psikolojik destek konularını içeren soru ve talepler de her geçen gün hızla artmaktadır. Bu hizmet psikolojik danışmanlık ve terapinin internet üzerinden veya telefonla sunulmasıdır. Online Psikolog Desteği Etkili midir ? Online psikolog terapisi, psikolojik sorunların çözümünde etkili midir diye düşünen çok sayıda birey sorular sormaktadır. Online olarak psikolog ile görüşmek, yüzyüze terapi almaktan çok farklı değildir. Teknolojinin imkanları kullanılarak yapılan bu terapinin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Online Terapinin Avantajları neler ?

İnsanların zamanı daha etkin kullanmak istemeleri talebi arttırmaktadır. Günün her saatinde danışmak istedikleri konuları internet üzerinden online olarak psikolog ile konuşmak istemeleri, bazı küçük yerleşim bölgelerinde psikolog bulunmaması ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkçe konuşan psikolog ile online terapi aracılığıyla görüşebilme şansına sahip olmaları gibi nedenlerle ihtiyaç artmaktadır. Psikolog ile online görüşmek yüzyüze görüşmekten çok farklı değildir. Görüşmenin zamanı danışana göre planlanacağı için, ulaşım ve bekleme zamanı olmayacağı için daha avantajlı olabilmektedir. Özellikle yurtdışında yaşayan Türklerin, Türkçe konuşan online psikolog arayışı gittikçe artmaktadır.

Online Psikolog Desteği Etkili mi ?

Online terapi kanıta dayalı bir modeldir. Online psikolog görüşmeleri etkinliği bilimsel araştırmalarla ispatlanmış bir terapi uygulama biçimidir. Online Psikolog Desteğine Kimler Başvurur ? İş yoğunluğu, mesafe gibi nedenlerle yüzyüze terapiye katılma şansı olmayan veya yüzyüze terapiyi tercih etmeyen bireyler başvurmaktadır. İstedikleri takdirde İzmir’de psikolog ile yüzyüze terapi görüşmelerine de devam edebilirler.

Online Psikolog Seçimi Terapist seçimi çok önemlidir, çünkü bu hizmet internet üzerinden sohbet değildir. Uzman bir psikolog tarafından verilmesi gerekmektedir. Online terapi ücretleri, uygulama biçimi ve diğer detaylarla ilgili sormak istediğiniz sorular için terapistim.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Binlerce danışana terapi uygulamış olan psikologlarımızdan online psikolojik destek alabilirsiniz.